Exkurze v Hella Autotechnik

Autotronici a autoelektrikáři z druhého ročníku se ve čtvrtek 8. 12. 2016 zúčastnili již pravidelné exkurze do výrobního závodu společnosti HELLA AUTOTECHNIK s.r.o. v Mohelnici.
V úvodní části jsme byli obeznámeni s problematikou zhruba dvouletého vývoje světlometu a se současnými i plánovanými technologiemi v oblasti automobilového osvětlení. Toto odvětví se vyvíjí obrovskou rychlostí a čeká nás řada zásadních změn, které ještě nedávno patřily do oblasti sci-fi (systémy LED Matrix, propojení světlometů s mapovými podklady systému GPS, identifikace a světelné označení chodců či zvěře, projekce dopravních značek před vozidlo a další asistenční systémy).
Druhá část exkurze spočívala v prohlídce rozsáhlého výrobního závodu. Měli jsme tak možnost spatřit průběh výroby od plastového granulátu, který se taví a vstřikuje do forem, až po výstupní kontrolu a seřízení sestaveného světlometu.
Třetí část byla zaměřena na návrh a vývoj elektroniky pro světlomety, kde každý obsahuje dvě řídící jednotky a spolupracuje s dalšími jednotkami ve vozidle.
Studenti byli motivováni k dobrým studijním výkonům nejen v odborné oblasti ale i v osvojování si cizích jazyků.