Návštěva holandské školy

Ve dnech 21. – 23. 11. 2016 proběhla dlouho připravovaná návštěva vedení naší školy v nizozemském Alkmaaru. Cílem bylo seznámit se s místní střední školou a navázat spolupráci, která by přivedla do naší školy nizozemské studenty, naše studenty na oplátku do Alkmaaru.

V úterý 22. 11. jsme si prohlédli moderní areál školy, dílny autoopravárenských oborů i oborů příbuzných (např. opravář jízdních kol. Kdo zná holandskou zálibu v dopravě jízdními koly, ví, že tento obor je stále perspektivní). Vedení alkmaarské školy přijalo pozvání k nám, dokonce je nadchl možný zimní termín (sníh je na tomto pobřeží Severního moře poměrně vzácný). Nastínili i možný model spolupráce, který se zaměřuje spíše na dlouhodobé stáže, či praxe, ve firmách.

Po návštěvě školy jsme si nemohli odpustit návštěvu místa posledního odpočinku Jana Amose Komenského, který je pohřben v nedalekém Naardenu a od jehož pohřbení uplynulo v den naší návštěvy přesně 346 let.

Ve středu jsme pak opustili rovinné Frísko a vrátili se zpět do Ústí nad Orlicí. Věříme, že navázaná spolupráce přinese mnoho užitečného.