logo-europass-eu

Europass - dodatek k osvědčení pro školní rok 2021/2022 v elektronické podobě si můžete pro svůj obor stáhnout zde. Jsou k dispozici v českém jazyce CZ a anglickém EN.

Při stahování dodatku dbejte na to, abyste vybrali dodatek se stejným kódem a názvem oboru vzdělání jako má Vaše absolventské vysvědčení.

Maturitní obory:
39-41-L/01 Autotronik CZ EN
23-45-M/01 Dopravní prostředky CZ EN
16-02-M/01 Průmyslová ekologie CZ EN
23-43-L/51 Provozní technika CZ EN
Učňovské obory:
23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel CZ EN
23-61-H/01 Autolakýrník CZ EN
26-57-H/01 Autoelektrikář CZ EN
23-55-H/02 Karosář CZ EN

„Europass – dodatek k osvědčení je dokument doplňující osvědčení o středním a středním odborném vzdělání (vysvědčení o závěrečné zkoušce, výuční list, vysvědčení o maturitní zkoušce), který využijete při hledání studia, práce nebo brigády. Více na edo.europass.cz. Pokud zde dodatek ke svému oboru nenajdete (dodatek musí mít stejný kód a název oboru jako Vaše absolventské vysvědčení), zažádejte si o jeho vystavení přímo u Národního centra Europass ČR na edo.europass.cz. Dodatek je platný pouze s příslušným vysvědčením o závěrečné zkoušce, výučním listem nebo vysvědčením o maturitní zkoušce.“

Dodatky tak mohou sloužit i absolventům z předchozích let za předpokladu, že vystudovali daný obor (stejný název a kód oboru). Školní rok na dodatku informuje o roce, kdy byl dodatek vystaven, nikoli o roce, kdy absolvent studium ukončil.