Nabízíme tyto obory

O škole

V naší škole, jedné z největších škol Pardubického kraje, již přes 60 let vychováváme odborníky pro servisy motorových vozidel i automobilový průmysl.

V současné době využívá naše škola rozsáhlý areál, který zahrnuje budovu teoretické výuky s 18 učebnami vybavenými připojením na internet, PC, interaktivními tabulemi s datovými projektory, 3 učebnami pro výuku jazyků, 2 učebnami výpočetní techniky, 3 učebnami pro výuku řízení motorových vozidel, aulou pro 100 žáků, knihovnou se studovnou. V areálu školy je vlastní domov mládeže s 2-3 lůžkovými pokoji a kapacitou 150 míst, nová sportovní hala s horolezeckou stěnou, gymnastickým sálem, posilovnou. Využíván je i venkovní sportovní areál. V areálu na Dukle je vlastní kuchyň a jídelna.

Více o škole

Praktický výcvik probíhá ve vlastním rozsáhlém školním autoservisu, který zahrnuje pracoviště zpracování materiálů, svařování, oprav motocyklů, osobních, nákladních vozidel i autobusů, elektropříslušenství, karosářských oprav, lakování a nezbytných pracovišť diagnostiky elektronických systémů včetně výkonové zkušebny. Součástí areálu jsou i stanice měření emisí a technické kontroly nákladních automobilů a vlastní čerpací stanice pohonných hmot. Odborný výcvik a odborné praxe probíhají také v téměř čtyřiceti partnerských firmách i mimo pardubický region. Úzce spolupracujeme s významnými výrobci automobilů (Škoda Auto), autobusů (SOR Libchavy, Iveco Czech Republic Vysoké Mýto), autopříslušenství a diagnostiky (Robert BOSCH, ATAL Tábor), lakovacích materiálů (Glasurit - TOPLAC) a jejich obchodními zástupci. Součástí výuky je podle oborů získání svářečského nebo řidičského průkazu.

Kromě výuky žáků se věnujeme také rozsáhlé doplňkové hospodářské činnosti, která žákům pomáhá vstoupit do profesního života (diagnostika a běžné opravy vozidel, klempířské a lakýrnické práce, STK, měření emisí, čerpací stanice PHM, školení řidičů a svářečů). Velkým přínosem je i vlastní autoškola pro výcvik řidičů skupin M,A,B,C,T,D,E a vlastní akreditované školicí středisko řidičů.

Prohlídka školy

Prezentace oborů