Autotronik

Obor vzdělání: 39-41-L/01
Délka přípravy: čtyřleté denní studium
Podmínky přijetí: ukončení základního vzdělání, přijímací zkouška, lékařský posudek zdravotní způsobilosti
Způsob ukončení: maturitní zkouška

Popis oboru

Studijní obor s rozsáhlejším odborným výcvikem, který je více zaměřen na praktické zvládnutí oprav silničních vozidel včetně diagnostiky. Absolvent se seznámí s konstrukcí silničních vozidel, činností jednotlivých skupin a podskupin včetně elektronických systémů. Oblast údržby a oprav vozidel je zaměřena na technologie oprav, údržby, kontroly a hodnocení technického stavu vozidel, stejně jako základní na opravy silničních vozidel včetně elektronických systémů řízení s využitím diagnostiky. Součástí vzdělávání je i příprava k získání řidičského oprávnění skupiny B a C.

Uplatnění absolventa

• odborníci na opravy a diagnostiku vozidel v autoopravnách.
  • střední technickohospodářské funkce v autoopravárenství a ostatních oblastech automobilního průmyslu
  • firmy zabývající se prodejem a opravami
  • státní správa - Policie ČR, Celní správa
  • samostatné podnikání