Adaptační kurz 1.T

V deštivé polovině září ve dnech 15. -16. 9. 2022 se žáci kombinované třídy 1.T/1.TE zúčastnili dychtivě očekávaného adaptačního kurzu. Zázemím se jim stala oblíbená turistická chata Bublačka v Pastvinách. Již dopoledne třída odhalila svůj skrytý potenciál a smysl pro kooperaci. První úkol, časově podmíněný sběr hub, zvládli žáci více než bravurně. Před nevěřícími zraky učitelů se náhle tyčila vysoká pyramida hřibů všech druhů. Jejich transport na vzdálenou chatu byl zcela nemožný. Nestačila totiž ani taška, ani pláštěnka, která posloužila jako nouzová nosítka, a proto více než polovina úlovku byla rozdána kolemjdoucím radostným houbařům. Ve zbylém odpoledni si žáci vyzkoušeli různé seznamovací i deskové hry. Ti akčnější a odpočatější (snad ti, kteří houby pomáhali přenášet jen kratší vzdálenost) večer podlehli zápalu stolního tenisu. Nekonečné mihotání bílého i oranžového míčku je provázelo až těsně před stanovenou večerku. Druhý den navázal na akci předchozího dne, kdy si žáci vyzkoušeli veškeré možnosti interaktivního hřiště od shybů a klikování až po odstřelování basketbalového koše.

PhDr. Hanuš Šparlinek, Mgr. Jana Kotlantová