Automobilka na chmelu

Ano, slyšíte dobře, 1.A ve dnech 22.-29.5. byla na jarní brigádě v Ročově u Loun. Prováděli jsme tzv.  2.zavádění chmelu. Pokud čekáte romantiku jako ve filmu „Starci na chmelu,“ tak jste úplně vedle. Čekaly nás retro podmínky, kde si maminčini mazánci sáhli na dno svých sil. Pokoje s kovovými patrovými postelemi, široko daleko žádný signál na internet, hutná strava skládající se hlavně z knedlíků – sem se nejezdí hubnout ani opalovat.

Každý den jsme kontrolovali „babky“, přepichovali drátky a vytrhávali přebytečné rostliny. Po pár dnech to na poli vypadalo jako v doupěti zoomby – ovázané ruce a v tropických vedrech se pohybující osoby s pícháky v rukou.

Všichni se na konci brigády už moc těšili domů a začaly „ padat“ hlášky typu: „Radši se budu učit, než abych tu skončil.“

Poškrábaní a unavení jsme se vrátili domů. Odvezli jsme si spoustu zážitků a necháme se překvapit, zda je chmel droga, kterou budou chtít příští rok ostatní studenti okusit.

Marcela Pohanková