Autoopravář Junior 2022

Do 27. ročníku soutěže Autoopravář Junior se v průběhu roku zapojilo více než 4500 žáků. Do finále v Mladé Boleslavi jich postoupilo 63. Ve školícím středisku Škoda Auto a.s. Kosmonosích se tak sešli opravdu nejlepší z nejlepších, ti museli prokázat své teoretické znalosti i praktické dovednosti.

Mezi žáky, kteří dorazili z celé České republiky, se skvěle umístili také zástupci naší školy. Miloš Palla obsadil druhé místo v oboru autotronik, páté místo v automechanicích vybojoval Lukáš Vích. Sedmou příčku u karosářů má Petr Vídenský a desátou v soutěži mladých autolakýrníků obsadila Aneta Vaňková. Do soutěže je tradičně zapojena celá řada partnerů z oblasti autoopravárenství, kteří se podílejí na zajištění jednotlivých úkolů, jejich hodnocení a cenách pro účastníky.

Hlavními partnery soutěže jsou společnosti ŠKODA AUTO, BOSCH, Porsche ČR a SCANIA. Dalšími partnery jsou například společnosti Hella Gutmann, AutoJob, Univer, AD technik, Wűrth, Agrotec, Fronius, Interaction, Toplac, AutoFit, Servind, Mirka, Motip, 3M, Global Expert, Sata, Alca, Hazet a další. Všem patří velké poděkování. Vyhlášení výsledků proběhlo ve slavnostní atmosféře zaplněného sálu VISION Service Training Center.

Děkujeme našim žákům za skvělou reprezentaci Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí!

Ing. Karel Beran

Při celostátním finále soutěže Autoopravář Junior 2022 natočila Česká televize rozhovor s naši studentkou – https://www.facebook.com/skolaauto/videos/671875227220315