Beseda s držiteli bronzových medailí

V úterý 12.12. jsme se sešli ve školícím středisku, abychom vyslechli příběhy, zážitky a zkušenosti studentů zapojených do DofE. Ještě než dostali slovo, seznámili jsme nové zájemce s programem a jeho náplní. O čem DofE je? Proč se zapojit? Je to prestižní program pro mladé lidi (14-25let), kteří chtějí aktivně trávit volný čas, zlepšovat své dovednosti a plnit si své sny. Účastníci se pravidelně věnují třem oblastem – sportu, talentu a dobrovolnictví. Poslední částí je dobrodružná expedice. A právě o té přišli povyprávět držitelé bronzových cen. Veronika, Roman a Honza vyrazili v dubnu do Orlických hor. Nocovali v přírodě, pohybovali se bez jakýchkoliv komunikačních prostředků, vše si nesli na zádech. Kromě náročné cesty, je po probuzení na nejvyšší hoře Orlických hor, překvapil čerstvě napadaný sníh.
Děkujeme všem zúčastněným a doufejme, že program DofE oslovil a nadchl i další naše studenty.

Za školní tým DofE
Olga čopianová
Andrea Jiroušková
Jiří Bouška