Divadelní představení The Last Wish

V pondělí 3. 6. 2019 jsme zhlédli v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí činoherní anglicko- české divadelní představení pro střední školy s názvem The Last Wish.

Příběh byl i přes pesimisticky znějící název humorný. Tvůrci z Divadelního centra Zlín se nechali inspirovat příběhem Jana Wericha „Král měl tři syny“, a poslední přání Pana Kinga připravilo jeho potomkům skutečný oříšek. V příběhu jsme navštívili atraktivní místa, jako je jednotka intenzivní péče, automobilový závodní okruh a česká hospoda. Tvůrci nám ukázali, jak může být sláva nudná a nezáživná a bohatství otupující a že jediné, co má skutečnou cenu a smysl, jsou dobré rodinné vztahy.

Představení maximálně využívalo slovní zásobu a fráze, s kterými se studenti mohou setkat v reálném životě. Příběh byl zajímavý, anglický projev se vyznačoval použitím atraktivních dialektů. Variabilní scénu, žánrově různorodou hudbu a pestré herecké kreace již považujeme za samozřejmé.

Již se těšíme na další představení.

Mgr. Jana Pucholtová