Exkurze do společnosti Contipro a.s.

Dne 18. 10. navštívila 1. A a 3. A firmu Contipro. Exkurze začala procházkou na hlavní vlakové nádraží, kde jsme nastoupili do vlaku, a vyrazili směr Dolní Dobrouč. Uvítáni jsme byli rautem. Když jsme se občerstvili, následovala krátká prezentace o firmě Contipro, jejímž hlavním produktem je kyselina hyaluronová. Nejdříve jsme navštívili laboratoř, kde zkoumají kyselinu a jiné látky v malém množství. Kyselinu získávají fermentací z buněčných stěn bakterií. Poté jsme pokračovali do laboratoře, kde probíhá výroba ve velkém množství. Měli tam obrovské nádoby, které pojmuli až 250 litrů kyseliny hyaluronové. Další zastávkou byla výroba nanovláken, na kterou samo Contipro vyvinulo patentované zařízení. Pracuje na principu elektrostatického zvlákňování. Nakonec nás seznámili s ekologickým zpracováním odpadů a s bezpečnostním zařízením v celé firmě, které je velice pokročilé.