Expedice DoFE

V rámci programu DoFE se pětičlenná skupina našich studentů účastnila Pálavské expedice.

Ve středu 28.10. jsme vyrazili v 7:55 z ústeckého nádraží, kde se s námi rozloučil pan učitel Bouška. V 10 hodin jsme dorazili do Břeclavi, kde jsme chvilku čekali na paní učitelku Jirouškovou a pana učitele Moskvu. V 11 hodin začala naše expedice. Trvala dva dny a měli jsme dojít z Břeclavi do Šakvic. Trasa měla okolo 42 kilometrů.

První den jsme ušli asi 20 kilometrů a pokoušeli jsme si udržovat dobrou náladu, kterou jsme na cestu potřebovali, aby nám rychleji utíkala. Na konci dne jsme se utábořili na louce.  K večeři nám Nela uvařila špagety. Založili jsme si oheň, abychom jsme se trošku ohřáli. Postavili jsme stany a šli spát.

Druhý den ráno jsme odpočatí a plní sil vstávali. Uklidili jsme tábořiště a v 9 hodin jsme vyrazili na druhou polovinu cesty. Plán se ovšem trochu změnil. Naplánovanou trasu bychom nestihli ujít a trvalo by nám to do večera a my jsme se chtěli vrátit ještě za světla, takže jsme trasu na poslední chvíli museli trochu pozměnit. Nakonec jsme naši expedici ukončili ve vesnici Nové Sady. Autobusem jsme se odtamtud dostali do Šakvic a poté vlakem, s pár přestupy, jsme dorazili domů.

Všichni jsme to nakonec zvládli, i když trochu unavení a vyčerpaní. Přesto to byl pro nás velmi dobrý zážitek.

Pavla Mičková – studentka 2.A