24. Ústecký autosalon – Japonsko

Nejen pro fanoušky japonské techniky jsme připravili už 24. ročník Ústeckého autosalonu. Více než tři stovky exponátů od soukromých majitelů i sbírek čekalo na návštěvníky této akce, kterých přišlo více než čtyři tisíce. Koho přestaly bavit japonské stroje, mohl zavzpomínat na automobilku LIAZ, která ukončila svoji výrobu v roce 2002, prohlédnout si a otestovat elektromobily, sledovat ukázky karate letohradského KCK klubu nebo samurajské vystoupení skupiny Gorin, vyzkoušet bagrování na minibagru, získat informace o studiu na naší škole nebo využít široké nabídky občerstvení. Svoji šikovnost předvedli v kaskadérských vystoupeních na kole Honza Sladký a na motorkách Adam Peschl a Mirek Frey. Akci bylo možné sledovat i z vrtulníku nebo plošiny jeřábu ve výšce 95 metrů.  Polední přestávku pak vyplnila hudebním vystoupením skupina Zrcadla z Litomyšle. Děkujeme sponzorům akce a všem, kteří zapůjčili stroje na výstavu.

Ing. Karel Beran