Jedeme dál …, co je nového v automobilní škole

V prvním pololetí roku 2020 se podařilo v naší SŠ automobilní dokončit několik rozpracovaných akcí. V areálu na Dukle je upravován hlavní vstup do školy tak, aby byl bezbariérový, včetně vybudování dalšího parkoviště. V areálu dílen se zdařil nákup nového vybavení do svářečské školy, jednoho z pracovišť učebního oboru karosář. Šest moderních svářecích strojů pro metody MIG, MAG a TIG bude k dispozici nejen karosářům, zájemcům o svářečský průkaz z ostatních oborů, ale i veřejnosti. Karosářské pracoviště se také může pochlubit novým unikátním 3D měřícím systémem Spanesi Touch pro přesné měření karoserií. Dále byla doplněna o nové kompaktní moduly KTS 250 a KTS 560 řada diagnostických přístrojů BOSCH.  Úplnou novinkou je diagnostický přístroj Hella – Guttman umožňující sériovou diagnostiky většiny světových značek včetně online podpory. Řadu vozidel (učebních pomůcek) ze Škody Mladá Boleslav doplnil nový kousek Škoda Superb třetí generace.

Bohužel Pardubický kraj zastavil na začátku března čerpání investičních prostředků a znemožnil tak dodávku ukončeného výběrového řízení na systém Carbon Miracle určeného k výuce oprav karoserií bez nutnosti lakování.

Po přijímacích zkouškách, právě probíhajících maturitních zkouškách, následují závěrečné zkoušky učebních oborů, a pak už nás čeká příprava na nový školní rok. 

Nevzdáváme také přípravu dalšího ročníku Ústeckého autosalonu. V sobotu 26.9. 2020 se v hlavní výstavě představí severské automobily a motocykly i vozy významných československých cestovatelů dvacátého století a další zajímavosti.

Karel Beran

zástupce ředitele