Mezinárodní autosalon Ženeva 2018

       Po dvouleté přestávce se studenti naší školy opět vydali zhlédnout přehlídku nejnovější nabídky osobních automobilů všech nejvýznamnějších světových automobilových značek.

      Cesta do Ženevy začala tradičně nočním přesunem přes Německo a krátce i po území Francie. Cílem zastávky byla ranní procházka v hlavním městě Švýcarské konfederace, v Bernu. Bern nás přivítal prosluněným ránem a po procházce středověkými uličkami historického centra města jsme dál pokračovali směr Ženeva. Blízkost cíle naší cesty předznamenalo město Lausanne na břehu Ženevského jezera.  Do Ženevy pak zbývalo jen necelých 60 kilometrů.

       Ženeva nás přivítala odpoledním houstnoucím provozem  a také  z velké dálky již viditelným pověstným vodotryskem Jet de Eau uprostřed jezera. Klidná procházka centrem města byla jen malou předehrou k tomu, co nás čekalo v pátek na výstavišti Palexpo v těsné blízkosti ženevského letiště. Před luxusními ženevskými hotely bylo k vidění několik zaparkovaných skvostů a mezi nimi například Bugatti Veyron a varianty Mercedesů Brabus. To už bylo jasné, že automobily a Ženeva patří v této roční době k sobě.

       O tomto faktu jsme se přesvědčili hned v pátek ráno. K branám výstaviště jsme dorazili ještě před otevřením, a tak jsme ten den patřili k prvním návštěvníkům expozice autosalonu. Ten, kdo se ocitl v hale výstaviště poprvé, s velkým napětím sledoval pohyb tisíců návštěvníků mezi desítkami expozic známých i méně známých značek automobilů. Ferrari, BMW, Mercedes, Rolls – Royce a koneckonců i naše Škoda byly celý den obleženy milovníky rychlých kol.

        Prohlédnout si vše, co nás zajímalo, bylo v jednom dni nemožné, a tak při srazu v expozici  Škody zazněl nápad vydat se na podzim letošního roku na snad ještě větší přehlídku krásy na čtyřech kolech,  na autosalon Paříž 2018.

                                                                                              Karel Kout