Mistrovství světa v OCR – náš žák Marek Kadrmas na 3. místě !!!

Dne 13. – 15. 10. 2017 jsem se zúčastnil mistrovství světa v OCR (obstacle course race) překážkových bězích. Jedná se o běh většinou v kopcích doprovázený překážkami, kterými jsou např. nošení břemene, ručkování na překážkách, zdolávání vysokých stěn apod.

Místem konání byla Kanada, Ontario, ski areál Blue Mountain. Na start se postavilo přes 3000 závodníků z 67 států. V pátek jsem běžel trasu, která měřila 3km a měla 14 překážek. Byl to vlastně sprint v kopcovitém terénu s překážkami umístěnými hustě za sebou.

Takové množství překážek jsem totiž zdolával poprvé v životě, proto jsem měl obavy, zda je zvládnu. Mé obavy se nepotvrdily. V tomto závodě jsem byl vystaven větší konkurenci než v hlavním závodě na 15km, protože jsem běžel v kategorii 13-19 let místo v kategorii 13-17 let. S časem 00:24:34.3s jsem se umístil na 7. místě.

Druhý den v sobotu se běžel hlavní závod na 15 km a cca 40 překážek. Během závodu, který jsem zdolal v  čase 2:06:50.9s, jsme si šestkrát vyběhli sjezdovku. Start byl hromadný na rozdíl od předešlého závodu na 3km, kde se startovalo intervalově po deseti závodnících.   Se svým týmovým kolegou Vítkem Malihou jsme ve věkové kategorii 13-17 let obsadili medailové pozice. Vítek skončil 2. a já obsadil 3. místo. Jako jediní dva z české reprezentace jsme si tak domů odvezli pódiové umístění. Je to pro mě obrovský úspěch.

Velké díky patří škole  SŠ automobilní v Ústí nad Orlicí, která mi pomohla se mistrovství světa v OCR zúčastnit.