Mnichov – návštěva automobilky BMW

Myšlenka navštívit Mnichov,   a to hlavně automobilku BMW, vznikla v maturitním ročníku oboru Autotronik. Studenti oslovili obratnou organizátorku a němčinářku Marcelu Pohankovou a nápad se začal realizovat. Celá skupina, připravená ve čtvrtek ráno 23.3. k odjezdu, čítala 44 žáků ze všech oborů i ročníků, doprovod a řidiče autobusu.
První zastávkou byl závod Škoda Transportation v Plzni, kde se upravují autobusy SOR a Solaris na trolejbusy. K vidění byla výroba elektromotorů, řídících jednotek i vlastní kompletace.
Odpoledne nás pak čekala prohlídka Plzeňského pivovaru. Prošli jsme celou výrobou včetně plnění do lahví a plechovek, projeli se největším osobním výtahem v Čechách (až pro 72 osob) a ti šťastnější (zletilí) dostali i ochutnávku piva přímo z ležáckého sudu. Nocovali jsme na vysokoškolských kolejích.
Brzký ranní odjezd (5:00) dal někomu pěkně zabrat, ale čas první prohlídky výrobního závodu BMW byl jasně daný: 9:30. Postupně jsme ještě během dne navštívili krásné a netradičně pojaté muzeum značky a moderní prodejní centrum BMW Welt, kde byly k vidění i ostatní vozy koncernu Mini a Rolls Royce. Snad nejzajímavější z celého výrobního závodu byla prohlídka montážní linky a části lakovny. Pokud někomu nestačil motoristický zážitek ,mohl se projít mnichovským olympijským parkem se sportovišti a vyhlídkovou věží.
V 18.00 celá výprava vyrazila k domovu. Celá akce byla ukončena poděkováním hlavní organizátorce a řidiči ve dvě hodiny ráno před školou na Dukle. Věříme, že v budoucnu bude realizováno víc takovýchto nápadů.
Karel Beran