Nová učební pomůcka Škoda ENYAQ iV

Elektromobily a stroje s hybridními pohony jsou dnes již běžnou součástí světového vozového parku. Je proto logické, že rozvoj elektromobility se musí promítnout i do výuky na naší škole.

První vlaštovkou byl v roce 2013 nákup elektroskútru. Následovala spolupráce s firmami, které prodávají elektrokola. Na Ústeckém autosalonu jsme přivítali první Teslu S provozovanou v České republice, následovaly besedy s majiteli elektromobilů a poté jsme měli zapůjčené plně elektrické BMW i3.

Dalším krokem bylo zakoupení hybridní Toyoty C-HR, která překypuje elektronickými systémy.

Ve čtvrtek 29.4. 2021 získala naše škola další moderní učební pomůcku. V rámci výborné spolupráce s firmou Škoda Auto a.s. Mladá Boleslav jsme dostali vozidlo Škoda Enyaq iV. Vozidlo, které dle záznamů jezdilo v rámci zkoušek už v roce 2017, bude sloužit k seznámení s nejmodernějšími technologiemi. Už na podzim 2020 proběhlo v areálu praktického vyučování školení na elektromobily a vozy s hybridními pohony z koncernu VW. Vyučující jsou tedy na výuku této problematiky připraveni. A nyní mají k dispozici moderní pomůcku, díky které mohou tyto znalosti předávat žákům.