Oslavy 70. výročí založení Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí

V sobotu 23.11.2019 se na naší Střední škole automobilní v Ústí nad Orlicí slavilo.

70. výročí založení školy byl velký důvod k oslavám. Již od rána byla škola vyšperkovaná a otevřená pro návštěvníky. Pedagogický sbor prováděl hosty po celé škole na Dukle i v areálu Praktického vyučování v Hylvátech. Návštěvníci tak mohli zhlédnout současné prostory a vybavení školy a prostřednictvím výstavy dobových fotografií a promítaných filmů mohli nahlédnout i do historie .

Vpodvečer se potom ústecká automobilka otevřela pozvaným současným i minulým zaměstnancům, zástupcům Pardubického kraje, města Ústí nad Orlicí a firem či organizací, které s naším vzdělávacím zařízením spolupracují a podporují nás.

Společenský večer byl vyvrcholením oslav a v jeho programu jsme mohli zhlédnout taneční vystoupení, kouzelnické a imitátorské umění, mohli ochutnat gastronomické chuťovky vyrobené zaměstnanci školní jídelny a byla zde spousta prostoru pro setkání a zavzpomínání. Zajímavostí byla i návštěva  žáků, kteří mezi prvními absolvovali naši školu v letech 1952 – 1954.

Vzpomínek bylo hodně. Atmosféra báječná.

Oslavy se podařily a děkujeme vedení školy za jejich uspořádání.

Pavel Jantač