Přechod Krkonoš

V počtu 23 účastníků jsme absolvovali skoro 80 km pěšky přes naši nejvyšší horu.

První zkoušku v podobě téměř 4 hodin ve vlaku jsme zvládli úspěšně (trasa Ústí nad Orlicí – Tanvald s 2 přestupy). Dle očekávání byla nutná pozdější návštěva obchodního domu Norma k dokoupení zásob.

Druhý den jsme vyrazili z Harrachova přes Sněžku po cestě Česko-polského přátelství až na chatu Výrovka. Dle počasí a fyzické kondice byly 2 varianty 29 km (bez výstupu na Sněžku) a 40 km (přes Sněžku), všichni jednomyslně souhlasili, že jdeme na vrchol. Podle polského ukazatele 55 minut – všichni jsme to zvládli za 40 minut.

Na Výrovce nás čekalo velmi vřelé přijetí, po krátké aklimatizaci (koupel, atd..) jsme měli večeři. Na výběr svíčková s „osmi“ nebo kynuté borůvkové knedlíky.

Třetí den jsme vyráželi v 7 hodin, k snídani čaj a buchta (a balíček na cestu). Už nás čekalo „jen“ 20 km do Svobody nad Úpou přes Liščí horu a Černou horu.

Nejzazší termín odjezdu byl plánován v 15:00, když jsme dorazili na vlakovou zastávku bylo po 12. hodině, právě čekal k odjezdu vlak směr Trutnov….Šumavské dráhy nezklamaly. Potom nás čekaly už jen 3 hodiny ve vlaku zpět do Ústí nad Orlicí, kam jsme všichni díky pěknému tempu dorazili kolem 16. hodiny.

Pěšáci z Dukly