Rekonstrukce haly D

V pátek 9. dubna 2021 byla předáním staveniště zahájena rekonstrukce haly D – dřeváku v areálu dílen naší školy v Hylvátech. Objekt z let 1948-49, který v počátcích výuky automobilních oborů v naší škole sloužil jako učebna nebo dílna, ale také jako sklad náhradních dílů, prochází celkovou rekonstrukcí. Během jednoho roku (termín dokončení je duben 2022) zde vzniknou svářečská pracoviště a laboratoře a zejména učebny pro výuku
elektromobility nejen pro žáky naší školy, ale i pro zájemce o rekvalifikace z firem.
Jednotlivá pracoviště budou vybavena nejmodernější technikou pro dělení a svařování materiálů a dále diagnostikou pro opravy vozidel s hybridními a elektrickými pohony. Akce pod názvem SŠ automobilní – vzdělávací a rekvalifikační centrum, jejímž investorem je Pardubický kraj, je spolufinancována Evropskou unií  z Evropského fondu pro regionální rozvoj IROP. Zhotovitelem stavební části je ústecká firma ISOTEP s.r.o.