Skvělý úspěch našich florbalistů

V pátek 14. prosince 2018 se ve sportovní hale Na Skalce v České Třebové uskutečnilo okresní kolo středních škol ve florbale chlapců. Pořadatelem byla Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová. Hrálo se systémem každý s každým, 20 min hrubého času. V tomto finále startovali vítězové jednotlivých /čtyř/ okrsků okresu Ústí na Orlicí, a to Gymnázium Lanškroun, Obchodní akademie a SOŠ cestovního ruchu Choceň, Průmyslová střední škola Letohrad a rovněž i naše družstvo, které před čtrnácti dny v okrskovém kole, jež se konalo rovněž v České Třebové, zvítězilo a nechalo tak za sebou herně velmi kvalitní celky v čele s domácí VOŠ a SŠT Č. Třebová, Gymnázia Ústí nad Orlicí a Č. Třebové.

Úvod okresního finále obstarali naši hráči s jedním z favoritů celé soutěže, týmem OA a SOŠ Choceň. Měli jsme skvělý nástup. Již po 5 sekundách jsme vedli 1: 0 a těsně před polovinou zápasu ještě 2 : 1. Nicméně po dalších třech minutách se soupeři podařilo vyrovnat a následně, po dvou hrubých chybách naší obrany, soupeř navýšil skóre na 4 : 2. Bylo však ještě hůře. Z nenápadné akce, střelou z poměrně velkého úhlu, zvýšila Choceň již na 5 : 2. Naši však zabojovali a 3 minuty před koncem zápasu se jim podařilo snížit na 3 : 5. V závěru, i přes náš velký tlak, však soupeř vítězství již uhájil. Skvělý výkon v tomto zápase podal především Michal Macháček, autor dvou branek.

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti dalšímu z favoritů, celku PSŠ Letohrad. Družstvo Letohradu mělo ve svém středu několik výborných hokejbalistů, kteří si po skončení hokejbalové sezóny udržují kondici právě florbalem. Jen vítězství v tomto zápase nás mohlo udržet v boji o celkové prvenství v turnaji. V utkání jsme se opět ujali vedení, ale soupeři se podařilo v polovině zápasu vyrovnat. Avšak po střele Jirky Tomana a následné chytré teči Petra Dolečka z 15 minuty jsme se dostali do vedení, které jsme i přes drtivý závěr soupeře nakonec uhájili a to i díky skvělému výkonu naší brankářské jedničky, T. Šnevajse.

Před posledními dvěma zápasy nastala poměrně kuriózní situace, kdy všechny čtyři celky měly po jedné výhře a jedné porážce a tudíž měly stejnou šancí na celkové vítězství. My jsme potřebovali bezpodmínečně porazit Gymnázium Lanškroun a zároveň spoléhat na to, že OA a SOŠ Choceň nebude naplno bodovat s PSŠ Letohrad. V nervy drásajícím utkání těchto dvou soupeřů, kdy ještě 90 sekund před koncem byl stav 4 : 3 pro OA a SOŠ Choceň, se nakonec po dvou vstřelených brankách v samém závěru utkání z vítězství radovala PSŠ Letohrad. Tím se nám reálně, v případě výhry nad Gymnáziem Lanškroun, otevřela cesta k celkovému prvenství. Vše jsme nyní měli ve svých rukou. Od začátku zápasu jsme gymnazisty z Lanškrouna zavřeli na jejich obranné polovině a bylo jen otázkou času, kdy nám to tam „spadne“. Soupeř odolával do 11. minuty, kdy jsme v rozmezí čtyř miut vstřelili 3 krásné branky, z nichž dvě vsítil sice zdravotně indisponovaný, avšak vysoce motivovaný a obětavě hrající Daniel Driml. Ve zbývajícím čase jsme soupeře již k ničemu nepustili a i přes vyloučení jednoho z našich hráčů v závěru utkání, jsme měli konec zápasu plně pod kontrolou.

Superrrrrrrrrr, podařilo se to, v co jsme po prohraném prvním utkání již téměř nedoufali. Chtěl bych proto všem hráčům našeho celku poděkovat za skvělou propagaci školy na poli sportovním, příkladnou bojovnost, soudržnost v týmu a poblahopřát jim k postupu do krajského finále, které se uskuteční 17. ledna 2019 v Pardubicích.

Vl. Kolář