Soutěž Best in English 2023

Dne 16. 11. 2023 se v naší škole konala online soutěž pro střední školy v anglickém jazyce. Zájem žáků byl nad očekávání velký.

Studenti si vyzkoušeli své znalosti na úrovni B1 – C1 v gramatice, čtení a poslechu v časovém rozsahu 60 minut.

Soutěže se zúčastnilo celkem 24 343 studentů ze 702 středních škol z 34 zemí světa.

Maximální počet bodů, který mohli studenti v testu získat, byl 126. Celkovým vítězem se stal Abdulkerin Kurgaš z Gimnazija „Visoko“ Bosnia and Herzegovina, který dosáhl 122,5 bodů. Nejlepší studentkou z České republiky je Istra Šramlová z Gymnázia Jaroslava Seiferta. Oba získali dvoutýdenní výlet do Kanady včetně ubytování a letenek.

Z naší školy se zúčastnilo 31 studentů. Nejlepším studentem se stal Jakub Dudek (3. TE), který získal 99 bodů, jehož následovala Anna Kalousková (3. A) s 92 body a Zachariáš Nový (3. C), který dosáhl 87 bodů. Za svůj výkon budou všichni tři studenti odměněni. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným za úspěšnou reprezentaci školy.