Stříbrná expedice DofE

22. – 24. června 2021 čtyři studenti třetího ročníku podnikli stříbrnou expedici DofE, která je zahrnuta v programu, jež funguje na naší škole již šestým rokem. Expedice je výzvou k překonávání obav z neznámého a také
příležitostí vyrazit na několik dní do přírody a objevovat zajímavá místa.

Magdalena Kolářová, Tereza Voborná, Dominik Krejsa a Marek Bezstarosti si zvolili cyklistiku. Tři dny cestovali v oblasti jižní Moravy s veškerým vybavením, které si vezli na kolech. Součástí expedice je, že od startu musí spoléhat pouze sami na sebe. Vezli si tedy s sebou vše potřebné k přespání
v přírodě, k vaření jídla, pro opravy kol, lékárničku na bolístky a především papírovou mapu, kterou si předem podrobně prostudovali. Celkem zdolali trasu v délce 110 kilometrů.

Účelem expedice bylo zdokumentovat některá místa v oblasti Národního parku Podyjí, projet či projít některé stezky tohoto parku. Sami ovšem říkají, že největší cíl byl pro ně „to vůbec ujet“, jelikož nikdo z nich není žádný velký cyklista. Druhým největším problémem byla práce s mapou, protože všichni jsou v dnešní době zvyklí na mobil a mapu v něm. Došlo tedy i k menšímu bloudění a odbočkám, ale nebylo to nic zásadního.
Můžeme se tedy s úspěšnými studenty radovat, že stříbrná expedice je zdárně dokončena.

Tým DofE SŠ automobilní Ústí nad Orlicí