TATRA je hotová a odjela do Kopřivnice

Projekt Tatra do škol se blíží do finále. V minulém týdnu byla namontována poslední důležitá součást. Kabina byla usazena pomocí jeřábu Tatra 815 HZS Pardubického kraje.  Následovalo propojení elektrických a pneumatických částí i zajištění všech mechanických spojů. Následovalo naplnění provozních kapalin a zkušební start. Ten se povedl na první pokus! První zkušební jízdě bohužel zabránila absence správného softwaru v řídící jednotce převodovky. V pondělí 2.3. jsme vozidlo pomocí Iveca naší autoškoly natlačili na podvalník SÚS Pardubického kraje (tažený samozřejmě také Tatrou), který je dopravil do Kopřivnice. Následovat bude kompletní oživení, zkušební jízdy a homologační proces. Na konec března jsou naplánovány jízdy na polygonu Tatra pro celý tým a slavnostní předání hotového vozu.   

Ing. Karel Beran