Technohrátky 2022

Na oblíbenou akci TECHNOhrátky k nám letos dorazilo do školy 113 „deváťáků“ z devíti základních škol z Orlickoústecka a Svitavska. Měli jsme pro ně přichystány tři speciální stanoviště v budově školy na Dukle a další tři v areálu dílen v Hylvátech.
Konkrétně byla připravena stanoviště Jak to jedeš, které „posadilo“ školáky k trenažerům, Pit stop je zaměstnal demontáží a montáží všech čtyř kol na osobním vozidle a slalomem s paletovým vozíkem, v Ekohrátkách zdolávali žáci horolezeckou stěnu a třídili odpad, v Lakohrátkách pak skládali ochranný respirátor nebo prováděli nástřik barev pomocí šablon.
Protože tentokrát počasí TECHNOhrátkám přálo, došlo v Hylvátech i na velice oblíbenou disciplínu – Jízdu na motokárách na připraveném okruhu. Na zastávce nazvané Kam jedeš nadchl aktéry slalom na dvoukolových segwayích, případně si vyzkoušeli dálkově řízené modely aut.
Velké ovocné dorty jako trofeje v soutěžích získali za manuální zručnost žáci ZŠ a MŠ Tatenice, ve vědomostním kvízu „Hej Ty, víš to?“ uspěla výprava ZŠ a MŠ Trstěnice.
Všichni jsme si včerejší akci velmi užili, vítězům gratulujeme.