Ústecký autosalon 2022

V sobotu 24. září se v dílnách Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí konal již 23. ročník oblíbeného Ústeckého autosalonu a Ekomobility s podtitulem AMERIKA. Na více než čtyři tisíce návštěvníků čekaly exponáty vyrobené na počátku minulého století (Ford T nebo závodní čtyřkolka Indian) i nejnovější vozy a motocykly. Doprovodný program s motokaskadéry nebo hudební vystoupení (Elvis Presley a Red Hot Chilly Peppers) doplňovaly prezentace prodejců nových vozů, motocyklů, kol, Policie ČR, ČČK a záchranářského týmu SAR. Představil se také Elon club (majitelé vozů Tesla) s cestou kolem světa za 80 dní s modelem Tesla S. Velkým lákadlem byly okružní jízdy americkým školním autobusem (známým ze seriálu Simpsonovi) a vyhlídkové lety nad Ústím a okolím vrtulníkem Robinson. Tématické výstavy připomněly cestovatelské výpravy do Saudské Arábie a Sinajské pouště nebo závodníka Bohumila Turka. O dakarské dobrodružství se podělil Ondřej Klymčiw s projektem Škodou na Dakar. Děkujeme všem sponzorům a podporovatelům akce a zejména majitelům vystavovaných vozidel za jejich zapůjčení.

Karel Beran