Výlet s Qhero

První rok motivačního projektu QHERO – vědět se vyplatí, který pro naše žáky připravila firma Porsche Praha – dovozce značek VW, Seat a Audi, byl zakončen poznávacím zájezdem do Wolfsburgu, sídla koncernu Volswagen. Ve středu 23.10. ve tři hodiny ráno  jsme se spojili se skupinou z ISŠa Brno a vyrazili na 600 km dlouhou cestu do Wolfsburgu. V Autostadtu, hlavní hale koncernu, se nás ujali trenéři z Porsche Praha, kteří pro nás měli připravený zajímavý a poměrně nabitý program.

Postupně jsme ve dvou dnech absolvovali prohlídku expozic koncernových značek, výrobního závodu VW a muzea koncernu. Třešničkou na dortu druhého dne byla zkušební jízda s elektromobilem Audi ETRON. Kdo měl sebou řidičský průkaz, odcházel s nevšedním zážitkem z řízení elektrické novinky koncernu. Návštěva zahrnovala i stravování ve firemní restauraci a večeři v místním pivovaru.  Ukázalo se, že vědět se opravdu vyplatí. Takový zážitek na vás nečeká každý den.

Projekt QHERO   pokračuje na naší škole i v letošním roce. Studenti, kteří se aktivně zapojují do výuky, se mohou těšit nejen na obvyklé odměny, ale i na další poznávací zájezd plánovaný na příští rok.

Karel Beran