Výstava Motosalon 2018

V počtu 25 žáků a 2 kantorů jsme v pátek 9. 3. společně navštívili výstavu Motosalon 2018, kterou pořádá BVV Brno (tento rok opravdu v Brně).

K dopravě jsme využili rychlík ČD do Brna, dále potom MHD (tedy šalinu). Stravování bylo individuální a pestré.

K vidění bylo několik ohlášených novinek (např. Kawa Z 900, Mondial 175) a jak už bývá zvykem, také obrovské množství doplňků a příslušenství. Byly navázany nové kontakty (např. Motoškola „Přijďte se svézt“, nebo prodejce elektromotocyklů Energica), ale i připomenuty starší (závodník Michal Dokoupil, trialista a showman Míra Lisý, Libor Machát – zástupce Motomike, kaskadérská skupina Crazyday a další…). I hostesky, jejichž účast je ohrožena kampaní Me too, vkusně doplňovaly krásu vystavených strojů.

Počasí nám letošní rok opět přálo, páteční termín oproti loňskému ročníku měl sice vyšší návštěvnost, stále byl ale dostatek prostoru i času si vystavené exponáty prohlédnout. Škoda, že akce neprobíhá v pozdějším termínu, který by umožňoval příjezd na vlastním stroji…

Po 12. hodině jsme zamířili zpět na vlakové nádraží a vlakem zpět do Ústí nad Orlicí.

Ing. Václav Šafář, Ing.Karel Beran