Výstava Transport Expo a Racing Expo 2017

Dne 9.11. navštívily třídy 1.C, 2.A, N1.A a 3.T veletrh Transport Expo a Racing Expo, který se konal v Praze v Letňanech v areálu PVA EXPO PRAHA. Exkurze započala na vlakovém nádraží v Ústí nad Orlicí, odkud jsme jeli na hlavní nádraží v Praze a dále jsme se přesunuli metrem na zastávku Letňany, odkud je to již kousek na výstaviště.

Transport Expo je veletrh užitkových vozidel a přepravy osob v ČR. K vidění byly novinky z oblasti přepravy osob, výrobci a prodejci automobilů i autobusů, a poskytovatelé služeb, jejichž činnosti souvisejí se silniční dopravou. Výstava byla poněkud skromnější, protože se jednalo teprve o první ročník.

Racing Expo je veletrh zaměřený na motorsport. K vidění byly motocykly a automobily různých sportovních disciplín a žáci se mohli setkat i s jejich řidiči.

Exkurze byla spojena i s malou prohlídkou města, kde bylo možné navštívit známá místa a projít se po jeho centru.

V odpoledních hodinách jsme se sešli opět na hlavním vlakovém nádrží a vyjeli zpět do Ústí nad Orlicí, kde byla exkurze ukončena.

Ing. J. Bouška