Workshop Policie ČR na Dukle

Ve čtvrtek 9. září proběhl v areálu Střední školy automobilní na Dukle náborový workshop „Fyzotesty na (ne)čisto“. 

Akce byla organizována Krajským ředitelstvím policie Pardubického kraje – zahájil ji policejní ředitel plk. Radomír Štantejský spolu s ředitelem automobilní školy Ing. Vojtěchem.

Ze školy se zúčastnili studenti maturitních tříd oborů dopravní prostředky, průmyslová ekologie, autotronik a nástavby provozní technika. Celkem kolem 52 žáků školy a zájemců z řad veřejnosti. Budoucí maturanti automobilní školy i ostatní zájemci zhlédli ukázky policejní přípravy psovodů, statické ukázky techniky, vyzkoušeli si psychotesty při přijímacím řízení. Absolvovali také fyzické testy (člunkový běh, CMT test, kliky) i závěrečný běh na 1 km.

Ti, kteří splnili stanovené limity, získali na závěr osvědčení, které je opravňuje po úspěšném složení maturitní zkoušky zažádat o práci v řadách policie. Vzhledem k dlouholeté spolupráci automobilní školy a Policie ČR i zájmu našich maturantů lze předpokládat, že získané certifikáty budou maturanty využity.

Mgr. Aleš Odehnal