Workshop Policie ČR na naší škole

Ve středu 4. října proběhl v areálu naší školy na Dukle náborový workshop Policie ČR „Fyzotesty na (ne)čisto“. 

Akce byla organizována Krajským ředitelstvím policie Pardubického kraje, zahájila ji nprp. Martina Nováková spolu s ředitelem automobilní školy Ing. Petrem Vojtěchem.

Ze školy se zúčastnili studenti maturitní třídy oboru autotronik a maturitní nástavby provozní technika. Naše žáky doplnili zájemci z řad veřejnosti, celkem se testů zúčastnilo 39 zájemců.

Budoucí maturanti automobilní školy i ostatní zájemci zhlédli ukázky policejní přípravy psovodů, statické ukázky techniky, vyzkoušeli si psychotesty při přijímacím řízení. Absolvovali také fyzické testy (člunkový běh, sedy-lehy, kliky) i závěrečný běh na 1 km.

Ti, kteří splnili stanovené limity, získali na závěr osvědčení, které je opravňuje po úspěšném složení maturitní zkoušky zažádat o práci v řadách policie. Vzhledem k dlouholeté spolupráci automobilní školy a Policie ČR i zájmu našich maturantů lze předpokládat, že získané certifikáty budou maturanty využity.

Mgr. Aleš Odehnal