Zimní pobyt na horách 2018

V polovině února vyrazili žáci druhých ročníků na již tradiční zimní pobyt na horách. Za místo pobytu byla zvolena obec Čenkovice rozkládající se pod Bukovou horou (958 m. n. m.).  Nedaleko se nachází Skiareál Čenkovice a Skiareál Buková hora. Obě tato propojená střediska skýtala velké možnosti ve výběru sjezdovek. Lyžařům a snowboardistům plně vyhovovala. Skupina žáků, která se neodvážila na lyže či snowboard, se pohybovala v okolní krásné přírodě. Nejenže provozovala turistiku, ale třeba také různé hry na sněhu. Jedno odpoledne měli žáci možnost si vyzkoušet běžecké lyžovaní. Školní běžky byly rozebrány, někteří si přivezli své vlastní vybavení. Skupina se vydala do běžeckých stop v okolí Bukové hory.  Dostatek sněhu, krásná příroda, přející počasí, to vše napomohlo k hodnotnému pobytu na horách.

Olga Čopianová