Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Škola by měla nejen vzdělávat, ale i vychovávat či motivovat

Program DofE (Duke of Edinburgh) pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti a vytrvat. Přináší jim možnost zapojit se do osvědčeného programu, v případě potřeby získat finanční podporu pro své aktivity a stát se součástí mezinárodní komunity.

Naše škola je již také součástí programu.

Více informací o programu

Bronzové odznaky Ceny vévody z Edinburgu

V úterý 6. června si tři naši studenti – Věra Horáková, Roman Pavliš a Jan Ventura v sále Ministerstva kultury převzali z rukou Taťány Le Moigne (ředitelky české a slovenské pobočky společnosti Google) a zástupce britské velvyslankyně v ČR Bronzovou cenu vévody z Edinburghu. Byli tak oceněni za několikaměsíční činnost, při níž pracovali na sobě v oblastech sportu, rozvoje talentu a dobrovolnictví, a kterou završili dvoudenní expedicí v Orlických horách.

Jako doprovod s nimi byli vedoucí, pedagogové školy Mgr. O. Čopianová, M. Vojtěch a Mgr. R. Moskva.

Současně byla takto i oceněna celoroční práce vedoucích v rámci tohoto projektu.