Regionální kolo matematické soutěže

Druhá polovina března je na automobilní škole na Dukle tradičně ve znamení setkání nejlepších matematiků odborných škol regionu. I letos tomu nebylo jinak. Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí ve spolupráci s Jednotou českých matematiků a fyziků a Krajským úřadem Pardubického kraje uspořádala ve středu 20. března již 39. ročník regionální matematické soutěže pro žáky středních odborných škol, středních odborných učilišť a středních integrovaných škol.
I letos se zúčastnily školy nejen Pardubického kraje, ale i kraje Královehradeckého. Celkem do Ústí nad Orlicí dorazilo 176 žáků z 24 škol.
Z každé školy se mohli v každé kategorii zúčastnit nejvýše dva soutěžící, kteří byli rozděleni do těchto kategorií:
S1, S2, S3, S4 – žáci studijních oborů
U1, U2, U3 – žáci tříletých učebních oborů
N1 – žáci 1. ročníku nástavbového studia
V každé kategorii bylo vyhodnoceno pořadí jednotlivců i jednotlivých škol.
Nejvíce zúčastněných žáků bylo v kategoriích studijních oborů, celkem 128, nejméně pak u nástavbového studia, kategorie 2. ročníku nástavby nebyla dokonce vůbec obsazena.
Soutěž byla v 9 hodin zahájena zástupcem ředitele Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí. Poté již žáci začali řešit soutěžní úlohy. Organizačně vše již tradičně zabezpečovali učitelé Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí úseku teoretické výuky na Dukle ve spolupráci s pedagogy zúčastněných škol a díky jejich dobré organizaci a koordinaci proběhlo bezprostředně po ukončení soutěže opravení prací. Proto již po obědě mohly být vyhlášeny výsledky a žáci tak mohli z Ústí nad Orlicí cestovat domů již s vědomím svého umístění.
Nejlepší z matematiků si při vyhlášení převzali i diplomy a věcné ceny.

Kompletní výsledkové jsou na webu https://www.skola-auto.cz/skola/matematicka-soutez/, kde je i zadání soutěžních úloh a výsledkové listiny z předchozích ročníků.
S potěšením lze konstatovat, že tradiční regionální matematická soutěž proběhla úspěšně a dokázala, že regionální střední školy se výuce matematiky stále plně věnují.

Aleš Odehnal
Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí