O nás

V naší škole, jedné z největších škol Pardubického kraje, již 70 let vychováváme odborníky pro servisy motorových vozidel i automobilový průmysl.

Žáci studují maturitní obory Dopravní prostředky, Autotronik a Průmyslová ekologie, nebo

tříleté učební obory Mechanik opravář motorových vozidel, Karosář, Autolakýrník a Autoelektrikář. Na učební obory navazuje maturitní nástavba Provozní technika, na maturitní zkrácené jednoleté studium učebních oborů.

Nejlepší žáci naší školy se dlouhodobě zúčastňují celostátních odborných soutěží, v nichž dosahují špičkových výsledků. Svědčí o tom 1. místo v soutěži Automechanik Junior 2010, 2011, 1. místo Autotronik Junior 2016, 3. místo v soutěži Karosář Junior 2014 a 1. místo O zlatý pohár Linde-MAG v letech 2010 a 2016.

Mnoho soutěží sami pořádáme – celostátní finále Automechanik Junior 2009, Karosář Junior 2011, Regionální matematická soutěž (každý rok v březnu).

Kromě soutěží se zapojujeme do rozsáhlých projektů, které vedou ke zkvalitnění výuky – Pilot S (Tvorba ŠVP), Kvalita1 (nová závěrečná zkouška), Kurikulum S (Hodnocení a inovace ŠVP).
Věnujeme se také rozsáhlé doplňkové hospodářské činnosti, která žákům pomáhá vstoupit do profesního života (diagnostika a běžné opravy vozidel, klempířské a lakýrnické práce, STK, měření emisí, čerpací stanice PHM, školení řidičů a svářečů). Velkým přínosem je i vlastní autoškola pro výcvik řidičů skupin A, B, C, T, D, E a vlastní akreditované školicí středisko řidičů.

Kromě materiálního zázemí a odborné přípravy žáků dbáme i na rozvíjení hodnot především náborem do Registru dárců kostní dřeně. V současné době je v tomto registru již přes 1200 našich žáků (již absolventů), 12 z nich již kostní dřeň darovalo, zachránili tím život. Žáci se také jako organizátoři zúčastňují charitativních sbírek (Bílá pastelka, Svátek s Emilem, Srdíčkový den, Květinový den, Světluška). Naši žáci se také zapojili do Mezinárodní ceny Vévody z Edinburgu.
Pro žáky organizujeme exkurze (Autosalony v Brně, Lipsku, Ženevě), stáže ve firmách, odborné praxe (Škoda Auto Mladá Boleslav, Kvasiny, IVECO Vysoké Mýto, PASS Zábřeh, Hella Mohelnice).
Mezi důležité aktivity také patří každoroční Ústecký Autosalon, který škola pořádá již 21let, a jehož se každoročně zúčastní kolem 5000 návštěvníků.
V současné době využívá naše škola rozsáhlý areál, který zahrnuje budovu teoretické výuky s 18 učebnami vybavenými připojením na internet, PC, interaktivními tabulemi s datovými projektory, 3 učebnami pro výuku jazyků, 2 učebnami výpočetní techniky, 3 učebnami pro výuku řízení motorových vozidel, aulou pro 100 žáků, knihovnou se studovnou. V areálu školy je vlastní domov mládeže s 2-3 lůžkovými pokoji a kapacitou 150 míst, nová sportovní hala s horolezeckou stěnou, gymnastickým sálem, posilovnou. Využíván je i venkovní sportovní areál. V areálu na Dukle je vlastní kuchyň a jídelna.
Praktický výcvik probíhá ve vlastním rozsáhlém školním autoservisu, který zahrnuje pracoviště zpracování materiálů, svařování, oprav motocyklů, osobních, nákladních vozidel i autobusů, elektropříslušenství, karosářských oprav, lakování a nezbytných pracovišť diagnostiky elektronických systémů včetně výkonové zkušebny. Součástí areálu jsou i stanice měření emisí a technické kontroly nákladních automobilů a vlastní čerpací stanice pohonných hmot. Odborný výcvik a odborné praxe probíhají také v téměř čtyřiceti partnerských firmách i mimo pardubický region. Úzce spolupracujeme s významnými výrobci automobilů (Škoda Auto), autobusů (SOR Libchavy, Iveco Czech Republic Vysoké Mýto), autopříslušenství a diagnostiky (Robert BOSCH, ATAL Tábor), lakovacích materiálů (Glasurit – TOPLAC) a jejich obchodními zástupci. Součástí výuky je podle oborů získání svářečského nebo řidičského průkazu.
Struktura oborů a počty zájemců i přijatých žáků svědčí jednoznačně o atraktivnosti a perspektivě nabízených oborů.